З пoчaтку липня ціни нa світлі нaфтoпрoдукти в більшoсті мeрeж зaлишилися бeз змін. Нe виключeнo, щo нeвдoвзі ця стaбільність мoжe скінчитись. Принaймні дexтo з нижньoгo цінoвoгo діaпaзoну вжe пoчинaє пoсмикувaтись під впливoм змін нa зoвнішньoму і вaлютнoму ринкax.
З 1 пo 5 чeрвня європейські котирування бензину збільшилися сверху $30/т або 1,09 грн/л, дизелю — возьми $10/т (0,41 грн/л).
Це производительно вплинуло на гуртові ціни, які попри значну кількість пропозицій зросли получи бензини на 0,80 грн/л, нате дизпальне — на 0,23 грн/л.
Тим случайно роздріб зростати не поспішав: А-95 додав всього 2 коп./л (56,60 грн/л), дизельне пальне — 14 коп./л (52,80 грн/л). Тобто пальне в роздробі далеко не відіграло здорожчання в гурті.
Це следственно можливим за рахунок запасу объединение маржі та дешевих залишків. Нагадаємо, в червні середня маржинальність бензину зросла порівняно з травнем получи и распишись 1,75 грн/л, до 8,36 грн/л. Водночас в дизельному пальному, навпаки, зменшилася нате 1,22 грн/л, до 8,38 грн/л, але все на свете одно залишається вищою по (по грибы) середній показник 2023 року.
Зміни в цінах для бензин (+0,40-0,60 грн/л) відбулися держи стелах мереж Mango, Олас, ZOG і VostokGaz.
Останній — переглянув і вартість дизпального, збільшивши її бери 0,40 грн/л, до 54,39 грн/л. Раньше нього приєдналися «Фактор», точково «БРСМ-Нафта» і група «Приват» (див. табл).
Найсуттєвіше — в середньому получи и распишись 1,19 грн/л — здорожчало пальне в консолідованій мережі «Приват». Вартість ресурсу компанії в залежності від області зросла получи 0,55-2,5 грн/л. Найбільше додав дизель в Одеській області, найменше — в Хмельницькій. Але є і регіони, які далеко не зазнали змін.
Слід відмітити національну мережу AMIC, яка в Київській області зменшила вартість бензину А-95 і дизелю держи 0,50 грн/л, до 55,99 грн/л і 50,99 грн/л відповідно, залишивши інші області без участия змін.
Ціноутворення в преміум і дискаунт мережах призводить раньше сталої різниці між вартістю «світлих» в цих сегментах. Станом в 8 червня, в бензині вона становить 7,57 грн/л, в дизельному пальному — 6,71 грн/л.
Щодо попиту, в таком случае зі слів операторів, останнім случайно коливання в проливах стабільно становлять +/- 1-4% як в одну просто так і в іншу сторону.
«Закупівельні ціни впевнено зростають, дешевші залишки вимиваються, тому, скоріш из-за все, найближчим часом хана більше мереж середнього і нижчого цінового діапазону переглянуть свої ціни», — зазначили в одній із паливних компаній.